HESAP

Edufav Hesabı Oluşturma

Edufav hesabı oluşturmak için adınıza kayıtlı ve doğrulanabilen ve edu uzantılı bir e-posta hesabınızın bulunması gerekir. Edufav’ı 18 yaşından küçükler kullanamaz. Edufav hesabı oluşturmak için;

 1. Edufav uygulamasını uygulama marketlerinden indiriniz ve uygulamayı telefonunuza ya da tabletinize yükleyiniz.
 2. Uygulamayı açınız ve “Edufav’a katıl” düğmesine basınız.
 3. edu uzantılı üniversite e-posta adresinizi giriniz.
 4. En az 6 karakter uzunluğunda şifrenizi yazınız.
 5. Şartlar ve Gizlilik Politikasını okudum ve kabul ediyorum” yazan yerdeki kutucuğu işaretleyiniz. Edufav’ı kullanmak için Şartlar ve Gizlilik Politikasını kabul etmeniz gereklidir. Lacivert renkli yazı ile belirtilen “Şartlar” ve “Gizlilik Politikası” bağlantılarına basarak açılan sayfalardan Şartlar ve Gizlilik Politikasına erişebilirsiniz.
 6. Kaydol” düğmesine basınız. Bu düğmeye bastıktan sonra belirttiğiniz .edu uzantılı e-posta adresinize, e-posta adresinin size ait olduğunu doğrulamak için bir doğrulama e-postası gönderilecektir.
 7. E-posta adresinizi doğruladıktan sonra “Hadi Başlayalım” düğmesine basarak doğrulama işlemini tamamlayınız. E-posta adresinizi doğruladıysanız, e-posta adresinin doğrulandığını gösteren yeni bir sayfa açılacaktır. Eğer e-posta adresinizi doğrulamadan “Hadi Başlayalım” düğmesine basarsanız, e-postanızı doğrulamanızı hatırlatan bir uyarı mesajı görünecektir.
 8. Eğer e-posta adresinizi doğruladıysanız yeni açılan sayfada Kullanıcı Adı, Adınız ve Soyadınızı yazarak ve “Profil Oluştur” düğmesine basarak hesabınızı oluşturmayı tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcı Adınız tüm Edufav kullanıcılarına görünür ve istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.  Kullanıcı adınız 3 karakterden kısa 23 karakterden uzun olamaz. Adınız ve Soyadınız ise 2 karakterden kısa, 23 karakterden uzun olamaz ve özel karakterler ile sayı içeremez. Kullanıcı Adınızın, Adınızın ve Soyadınız kimlere görüneceği ile ilgili daha fazla bilgi almak için Gizlilik yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

E-posta Adresinizi Doğrulama

Edufav’a kayıt olurken size ait, doğrulanabilir edu uzantılı bir e-posta adresine sahip olmanız gerekmektedir. E-postanın size ait olduğunu doğrulamak için hesap oluşturduğunuz e-posta adresine “edufav kaydınızı tamamlamak için e-posta adresini doğrulayın” konulu bir e-posta göndeririz. E-posta istemciniz, gönderdiğimiz e-postaları “Spam”, “İstenmeyen” ya da “Önemsiz” klasörlerine taşımış olabilir. Gelen e-posta kutunuzda size gönderdiğimiz e-postayı bulamazsanız lütfen bu klasörleri de kontrol ediniz. E-postayı bu klasörlerde de bulamıyorsanız e-posta doğrulama sayfasında yer alan “Tekrar gönder” bağlantısına basarak doğrulama e-postasının tekrar gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

E-posta adresinizi doğrulamak için;

 1. Size gönderdiğimiz e-postayı açınız.
 2. Gönderdiğimiz e-postada yer alan bağlantıyı tıklayınız. Eğer ve bu bağlantıya tıklanmıyorsa, bağlantıyı kopyalayınız ve tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak bu bağlantı adresini ziyaret ediniz. Açılan sayfada “E-posta adresiniz doğrulandı” mesajını görürseniz e-posta doğrulama işleminiz tamamlanmıştır.

Hesabınızla Oturum Açma ve Oturumu Sonlandırma

Edufav’da oturum açmak için daha önceden Edufav hesabı oluşturmuş olmanız gerekmektedir. Eğer daha önceden bir hesap oluşturduysanız ve Edufav oturumunuzu daha önceden oturum açtığınız cihazdan açmak istiyorsanız, herhangi bir bilgi girmeniz gerekmeden uygulamayı açarak otomatik olarak oturum açabilirsiniz. Edufav hesap bilgilerinizi hatırlar ve hesabınızla bir kere oturum açtıktan sonra siz oturumunuzu sonlandırıncaya kadar tekrar sizden giriş bilgilerini tekrar girmenizi istemez. Ancak hesap güvenliğinizi sağlamak için uzun süre Edufav’a giriş yapmadıysanız ve başka bir cihazda oturum açmak istediğinizde giriş bilgilerinizi tekrar girmeniz istenebilir. Herhangi bir cihazdan Edufav oturumunuzu açtığınızda, güvenlik nedeniyle (varsa) daha önceden oturum açtığınız cihazda oturumunuz otomatik olarak sonlandırılır.

Mevcut cihazınızda oturumunuzu sonlandırdıysanız ya da yeni bir cihazla Edufav’da oturum açmak istiyorsanız;

 1. Uygulamayı açınız ve “Giriş” düğmesine basınız.
 2. Açılan sayfada hesabınızı oluştururken belirttiğiniz edu uzantılı e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz ve “Giriş” düğmesine basarak oturum açınız.

Edufav oturumunuzu sonlandırmak isterseniz Menü > Ayarlar > Oturumu Kapat bağlantısı ile oturumunuzu sonlandırabilirsiniz.

Hesap Silme ve Askıya Alma

Edufav hesabınızı askıya alamazsınız. Ancak Edufav Topluluk Kuralları ya da Şartlara uymamanız halinde hesabınız geçici süreliğine askıya alınabilir ya da tamamen silinebilir. Hesabınızı kendiniz silmek isterseniz Menü > Ayarlar > Güvenlik Ayarları > Hesabımı Sil bağlantısı ile hesabınızı silebilirsiniz. Eğer hesabınızı silerseniz hesabınıza yeniden erişemeyecek ve tüm hesap içerik bilgileriniz kalıcı olarak silinecektir. Hesabınızı silmenize rağmen; yasal sınırlar içerisinde hesabınızla ilgili bilgiler belirli süreliğine Gizlilik Politikasına uygun şekilde saklanabilir, işlenebilir ve transfer edilebilir. Hesabınızın tamamen silinmesi zaman alabilir. Hesabınızın bir başkası tarafından silinmesini önlemek amacıyla “Hesabımı Sil” bağlantısına basmanızın ardından şifrenizi girmeniz gerekmektedir.