SOHBET

Sohbet Et

Edufav’da telefon numaranızı paylaşmak zorunda olmadan arkadaşlarınıza sohbet edebilir, çizim ve konum paylaşabilir, resim, ses ve video gibi onlarca türde dosya gönderip, alabilirsiniz.

Sohbet etmek için;

  1. Menü > Sohbet > Yeni Sohbet > düğmesine basarak arkadaş listenizi açınız.
  2. Sohbet etmek istediğiniz arkadaşınızı seçerek Sohbet Penceresini açınız.
  3. “Mesaj Yaz” yazan metin alanına metninizi giriniz ve Gönder düğmesine basarak mesajınızı gönderiniz.

Edufav’da arkadaşlarınızla hızla iletişime geçmeniz için arkadaşlarınızın profil sayfalarından da doğrudan arkadaşlarınızla sohbet başlatabilirsiniz. Arkadaşınızın profil sayfasından sohbet başlatmak için;

  1. Arkadaşınızın Profil Sayfanızı açınız.
  2. Daha fazla seçenek düğmesine basınız ve açılan menüden Sohbet Et seçeneğini seçerek Sohbet Penceresini açınız.
  3. “Mesaj Yaz” yazan metin alanına metninizi giriniz ve Gönder düğmesine basarak mesajınızı gönderiniz.

Bir kullanıcı arkadaşınız değilse, o kullanıcıya sadece Özel Mesaj gönderebilirsiniz. Özel mesaj göndermek için;

  1. Kullanıcının Profil Sayfanızı açınız.
  2. Daha fazla seçenek düğmesine basınız ve açılan menüden Özel Mesaj Gönder seçeneğini seçerek Mesaj Penceresini açınız.
  3. “Mesaj Yaz” yazan metin alanına metninizi giriniz ve Gönder düğmesine basarak mesajınızı gönderiniz.

İstenmeyen Özel Mesajların önlenmesi için Özel Mesaj göndermek için 200 enerjiye ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak size gönderilen Özel Mesajlara cevap vermek isterseniz hiçbir enerji harcamadan cevap verebilirsiniz.

Dilerseniz + düğmesine basarak sohbetinize ek ekleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Sohbet Ekleri bölümüne bakınız.

Daha önce sohbet ettiğiniz kişilerle geçmiş sohbetlerinize erişebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Gizlilik Politikamız gereği en fazla 30 gün öncesine kadar geçmiş sohbetlerinize erişim sağlayabilirsiniz.

Sohbet Seçenekleri

Bir sohbet baloncuğuna basılı tutarak gönderdiğiniz Mesajı Silme, Mesaj Gönderen Kullanıcı Bilgileri, Mesaj Oluşturma Tarih Ve Saat Bilgileri, Mesajı Kopyalama ve Mesajı İletme Sohbet Seçeneklerine erişim sağlayabilirsiniz.

Sohbet Ekleri

Arkadaşlarınıza metin içerikler ile birlikte resim, video, ses dosyaları gibi onlarca türde dosya, çizimler, etki bağlantıları ve konum bağlantıları gönderebilirsiniz. Sohbet ettiğiniz arkadaşınıza Sohbet Penceresinde yer alan + düğmesine basarak resim, video, ses, çizim gibi ek dosyalar ve konum bilgileri ile diğer etkilerin bağlantılarını içeren sohbet ekleri gönderebilirsiniz.